Kdo by netoužil po krásném a prostorném bazénu. Pokud možno samozřejmě zabudovaným do země. Nicméně nežijeme v Kalifornii, tudíž i když si poslední roky užíváme tropická vedra, tak stejně nadále jen po určitou dobu, tj. maximálně tři či čtyři měsíce. Proč si nedopřát komfort v podobě možnosti prodloužení si koupání o delší časový interval. Jak a proč?
krytý bazén
Ideální a efektivní je v tomto případě zastřešení bazénu. Tímto je zaručena prodloužená koupací sezóna. Zároveň je i snadnější péče, která může být mnohdy více jak o padesát procent snadnější i v rámci údržby. Teplota vody je tak právě díky skleníkovému efektu až o deset procent vyšší a nedochází k ochlazení vody přes noc, neboť je zmírněn únik tepla. Nicméně i zde platí adekvátní údržba vody, která lze řešit i lepším a inovativnějším způsobem

Pozitivní stránky aneb proč zastřešit bazén?

Zásadní je prodloužení doby pro užití si koupání, aktivního plavání či pro užití si vodních radovánek. Eliminace úniku tepla z vody přes noc, tím tak je reálné i koupání v chladnějších dnech. Mnohem jednodušší údržba a péče o bazén, neboť je zcela zabráněno padání listí a dalších větších kousků do bazénu, stejně tak zanesení prachu přes noc. Zároveň je i znemožněno pronikání UV záření, tím tak je zamezeno případnému rozkladu chlóru ve vodě, což má pozitivní vliv na prodloužení životnosti bazénu a snížení množství spotřeby bazénové chemie. Zastřešení plní i funkci v rámci bezpečnosti, nemohou tak do bazénu spadnout malé děti či zvířata. V případě kombinace s vytápěním, je tak reálné koupání po celý rok i v nepříznivých dnech, jako je déšť apod.

Potenciální negativní stránky aneb i zde jsou jisté nevýhody

Zejména se nejedná o nejlevnější finanční investici. Jedná se o další a v tomto případě dodatečnou vyšší finanční investici. Nemusí vždy působit po designové stránce nejvhodněji či atraktivně. Zapotřebí je mít vždy dostatek místa.
kapka vody
Základní varianty zastřešení

Dostupné na trhu jsou dva základní druhy zastřešení a to je nízké neboli nepodchozí. Druhou alternativou je vysoké neboli podchozí.

Nízké a supernízké zastřešení náleží mezi levnější verzi. Zároveň nepůsobí natolik coby rušivý element. Oproti tomu má však jistá omezení. I když je koupání pod tímto typem zastřešení reálné, ale je nutné počítat s tím, že pohyb v bezprostřední blízkosti okolo bazénu je zcela nemožný.