Ano, testosteron může mít vliv na takové chování, ale není jeho příčinou. Je pouze jakýmsi katalyzátorem již spuštěného módu chování, které je však hluboce zakořeněno v psychice dotyčného jedince. Existuje pochopitelně velké procento „testosteronových“ mužů pozorných, láskyplných a komunikativních, kteří svůj hormon nasměrují do něčeho konstruktivního.
zábradlí na mostě

Muži neradi dávají najevo své city a emoce

Ale kdepak. I muži si zapláčou, mají-li k tomu vážný důvod, a slzy v očích mají dokonce i tehdy, kdy byste to do nich nikdy neřekli. I toho největšího „tvrďáka“ může rozplakat dojemná filmová scéna, nebo dětské utrpení u nevyléčitelných nemocí. Statistický průzkum nedávno potvrdil, že pouhých deset procent mužů údajně nikdy neplakalo.
Záporné emoce, zejména zlost a různé formy strachu, souvisí s nedostatkem mužského sebevědomí a projevy takových emocí bývají často velmi dramatické. Je ovšem jasné, že pořád lepší nepříjemné emoce ventilovat, než je dusit v sobě. To raději rozbít hrnek o zeď, než skončit u psychiatra. U dlouhodobě potlačovaných negativních emocí pak dochází k blokádám energie, což může vyústit i v rakovinu.
mladý pár

Pomluvy jsou výsadou žen

Tento nesmysl je vžitý již po staletí. Nesebevědomí, závistiví a frustrovaní muži dokážou na světlo světa vynést takovou pomluvu, jakou by nevymyslela ani ta nejhorší tchýně. Témata mohou být různá a vězte, že dokážou znepříjemnit život až tak, že jsou častou motivací k rozvodu.  Muži, kteří své partnerky, veškeré příbuzenstvo, přátele i nadřízené v práci pomlouvají na veřejnosti ohledně řízení auta, pracovních problémů, intimního soužití a partnerského vztahu, řeší sami v sobě úplně stejný, ne-li horší problém.
nohy pod peřinou

Komunikujte mezi sebou

Kamenem úrazu partnerského vztahu je nedostatečná komunikace. Tělesná přitažlivost není všechno, a pokud si dva lidé opačného pohlaví nemají co říct a netěší je trávit spolu volný čas, nemá smysl, aby v takovém vztahu setrvávali. Komunikace totiž souvisí s porozuměním, mezi lidmi musí proudit energie, a pokud to někde skřípe, je čas podívat se především do svého nitra, kde je problém.