Bydlení v domě typu bungalovu se může stát vaším životním snem. Jakmile opustíte město, městský byt, a nastěhujte se do přízemního objektu se zahradou, zjistíte, že je s podivem, jak jste to mohli ve městě tak dlouho vydržet. Jaké výhody vlastně přináší život v bungalovu 5kk?

kaktusy v kuchyni

Soukromí a klid– jedna z prvních věcí, která vás příjemně naladí, je ticho a klid. Žádné tramvaje a elektromotor výtahu v posledním patře vašeho panelového domu, a také žádný smogový mrak. Buďte však velmi prozíraví, co se týče výběru stavební parcely, protože váš dům na ní bude stát natrvalo, a špatné rozhodnutí pak již nelze změnit.

obývací pokoj

Fantastický výhled – s volbou pozemku souvisí také výhled. Byla by škoda mít vysloveně krásný dům, který je ovšem posazený mezi ostatními objekty v sousedství, a jediný výhled, co máte k dispozici, je na sousední patrovou stavbu s výběhem pro psa a slepičím kurníkem. Pěkný výhled do krajiny zvedne kvalitu bydlení o sto padesát procent.

Hezký vzhled – domy typu bungalovu bývají velmi atraktivní již na první pohled, je to dáno jejich tvarem a tím, že se jedná o přízemní budovu. Velký význam má zejména valbová střecha a široké bednění pod okapovými svody. Velmi zajímavé jsou domy do tvaru písmene L, které lze využívat s krytou terasou, jejíž prostory poslouží pro přijímání návštěv stejně, jako pro domácí posezení a relax.

Nároky na údržbu – až budete čistit okapy od prachu, mech a listí, a až budete umývat okna v přízemí, vzpomeňte si na ty, co bydlí v patrových domech, kde jsou k údržbě domu zapotřebí dlouhé žebříky, a kde pád z výšky může mít smrtelné následky. V bungalovu se vám v podstatě nemůže přihodit nic zlého, a pád z vysokého žebříku teprve ne. Vše se tu odehrává v malých výškách, což je dobrá zpráva pro každého, kdo chce svůj dům zachovat dlouhá léta v dobrém technickém i estetickém stavu.