Běžnou součástí lidských životů je dnes komunikace online, která se místy bohužel vyskytuje více, než aby si lidé normálně vyprávěli a povídali. Je to však pochopitelné, zejména pokud přihlédneme k tomu, jak vypadá současný stav. Všichni dnes hledají možnost, jak dělat vše jednodušeji a praktičtěji, jelikož si chtějí nějaký ten čas také ušetřit a věnovat ho přátelům a rodině.
whatsapp na mobilu
V současnosti tak tedy dochází mimo jiného také k nahrazení pohledů, esemesek a e-mailů, a to komunikací přes WhatsApp. K čemu tedy tato aplikace slouží, čím je rozdílná od sociálních sítí a proč zabírá tak významné místo v našich životech?
Jedná se o apku, kde je možné komunikovat s kontakty, které máte uložené na simce v telefonních přístrojích či tabletech. Jednoduše řečeno, základem této komunikace je zadání vašeho telefonního čísla do systému, který vám pak následně pošle ověřovací kód, aby si byl jist, že jste to skutečně vy. Po úspěšném zadání kódu jste vpuštěni do světa, kde naleznete všechny vaše přátele pohromadě. V rámci tohoto programu tak můžete psát zprávy, zasílat fotky či videa, jak je vám libo.
A čím se tedy tento vynález liší od ostatních komunikačních toků? Oproti Facebooku funguje spíš jako systém na zasílání esemesek, avšak i zde můžete změnit svůj status, ale už nepíšete na zeď či veřejně nekomentujete příspěvky ostatních uživatelů. Pokud se pokusíme srovnat tento program s Instagramem, jsou zde určité podobné funkce – zasílání textu, posílání fotek a videí. Co máš však Instgram navíc je zeď, na kterou si jeho uživatelé vkládají fotky, které chtějí poslat do světa.
Zjednodušeně lze tedy říci, že tento software slouží spíše jako náhrada esemesek, jelikož k němu potřebujete jen přístup na internet, který je součástí všech běžně dostupných tarifů, které jsou v naší krásné zemi nabízeny.
chaty na whatsappu
Pokud byste chtěli znát nějaké zajímavosti pohledně tohoto programu, jistě vás mile potěší skutečnost, že tuto aplikaci můžete provazovat na smartphonech, tabletech a počítačích, což je přeci skvělá věc! Další podstatnou výhodou této „hračičky“ je možnost vytvoření skupinového chatu, takže pokud jste třeba zrovna upekli chutný koláč, a všichni vaši přátelé mají „boule za ušima“, tak jen za pomoci pár kliků utvoříte skupinku, do které pošlete recept, a schválně, jestli se i ostatním povede tak jako vám.