Patrně drtivá většina Čechů, Moravanů a Slezanů alespoň jednou při cestě na zaslouženou dovolenou do oblíbených jižních destinací projížděla silnicí E 52 směrem na Mikulov. Tato velmi vytížená dopravní tepna protíná vodní dílo Nové Mlýny, konkrétně odděluje Mušovskou a Věstonickou nádrž. Vypravme se nyní také na pomyslnou cestu na jih, tentokrát ale zastavíme právě na břehu zmíněného vodního díla, jen pár metrů od šňůry aut a hotelu, kde se ubytujeme. Hotel má oprávněně v názvu slůvko „Termal“, najdeme v něm bazén s příjemně 36 stupňů teplou sirnou minerální vodou vyvěrající z hloubky jeden a půl kilometru.
Krajina Pálavy
Léčivé účinky si můžete vyzkoušet celoročně. Pro milovníky a příznivce saunování je připraveno trio finská – aroma – solná. Terasa hotelu nabízí malebný pohled na majestátní Pavlovské vrchy se zříceninou Dívčích hradů, jinak též oblast známou pod názvem Pálava. Druhé slovo v názvu hotelu připomíná zaniklou obec Mušov, která, až na kostel svatého Leonarda, skončila pod hladinou vodní nádrže. I když se tak stalo před více než třiceti lety, neblahý osud obce dodnes vyvolává u místních rozporuplné pocity. Popovídat si o tom můžete ve vinných sklípcích, které díky poloze také unikly zkáze a jsou v několikaminutové docházkové vzdálenosti od hotelu.
skla a Pálava
Rybaříte? Určitě s sebou nezapomeňte vzít potřebné „nádobíčko“, od hotelu k vodě je co by kamenem dohodil. I venkovní koupání je blízko, v sousedním autokempu, kde si navíc můžete vyzkoušet i wakeboarding, tedy kombinaci vodního lyžování a technik surfingu na vodním vleku. Pro příznivce klidnějších relaxačních praktik lze doporučit výlet lodí po mušovské nádrži, která odplouvá z přístaviště, které je rovněž součástí areálu autokempu. I na plavbu dojdete z hotelu pěšky. Pokud jste si oblíbili přednosti aquaparků, jste na správném místě. V bezprostřední blízkosti hotelu je jeden z největších v České republice s více než dvaceti nejrůznějšími tobogany a skluzavkami, kde se rozhodně nudit nebudete. Pokud se pro návštěvu rozhodnete v letních měsících, čeká vás spousta doprovodných akcí, které příjemně rozhýbou a naladí vaši tělesnou schránku.
Při vycházce do výše zmíněných mušovských vinných sklípků můžete absolvovat naučnou stezku Brána do Římské říše a vstřebat zajímavé informace o nejsevernější a jediné (doložené) římské vojenské stanice na našem území v lokalitě Hradisko. Pokud vás zajímá historie mnohem dávnější, sedněte na kolo a dojeďte do Dolních Věstonic a do archeoparku Pavlov a nechte se unášet atmosférou života našich předků dvacet tisíc let starou. Možná budete překvapeni jejich kulturní vyspělostí.
Že je všude kolem dostatek dobrého vína, není asi třeba připomínat, jsme přece na jižní Moravě. Nezapomeňte ho okoštovat. Příjemnou dovolenou!