Každý bazén by měl být vybaven filtračním zařízením a udržován prostředky bazénové chemie. Pokud bychom ponechali tekutinu uvnitř nádrže svému osudu, během několika dnů by se proměnila v zapáchající nádobu a v té bychom si pak nesmočili ani palec u nohy.

sprchy

I přes dokonale zajištěný způsob očisty vody bychom však měli dbát alespoň na základní hygienické návyky. Stejně jako před návštěvou plaveckého bazénu absolvujete sprchovací proceduru, to samé bychom neměli opomíjet i u zahradních bazénů. Jednak tím ušetříme náklady na provoz bazénové chemie a filtračního zařízení, a pak se budeme cítit i více svěží ještě před vstupem do vody. Sprcha totiž dokáže rozproudit lymfu, energetické meridiány a působí zároveň jako očistný prvek, ostatně, to už jste jistě zjistili dávno.

Výhody sprchování spočívají i v aklimatizaci, řada lidí tuto proceduru provádí tak, že těsně před vstupem do bazénu nastaví teplotu vody ve sprše, aby se přibližně shodovala s teplotou vodní výplně v nádrži.

Jakou vybrat

U venkovních bazénů vítězí na celé čáře https://eshop.techneco.eu/Venkovni-solarni-sprchy-na-zahradu. Jejich cena je přijatelná, trh je zásoben řadou zajímavých designově propracovaných modelů, nejedná se o složité technické zařízení a především poskytuje teplou vodu zdarma, pouze za přispění slunečních paprsků.

Podstatné je, jak velký objem nádrže zvolit. Zásobníky se vyrábí v rozmezí objemu od 8 do 45 litrů. Pro jednu osobu, která tento výrobek využije jen pro občasné umytí rukou a obličeje při práci na zahradě, postačí ty nejmenší objemy, pro sprchování jednoho člověka již byste měli sáhnout po objemu 20 litrů. Pro vícečetnou rodinu pak samozřejmě nádrže větší. V této kategorii výrobků však nemá praktický význam větší objem než 50 litrů, neboť by slunci trvalo příliš dlouhou dobu, než by se voda zahřála alespoň na přijatelnou úroveň.

schody

Některé typy jsou skutečně propracované, výhodné je pořídit zařízení se směsnou baterií a spodním ventilem na oplachování nohou. Podstatná je rovněž možnost uchycení celé konstrukce napevno do země (do dlažby nebo betonu), aby byla sprcha stabilní a bezpečná.