Většinou je nutné si kvůli koupi vlastního bydlení vyřídit hypotéku, kterou pak budete splácet dlouhá desetiletí. S trochou štěstí tak budete moci bydlet opravdu ve svém za zhruba patnáct až dvacet let. Pokud vás toto děsí, můžete si vybrat daleko levnější alternativu, díky čemuž se nebudete muset zadlužit na půlku svého života. Mobilní domy jsou cenově výhodnější, a přitom nabízejí prakticky ten samý komfort jako standardní bytové jednotky v panelových nebo činžovních domech. Nemalou výhodou navíc je, že v nich můžete bydlet prakticky kdekoliv. Pozemek, na němž totiž může mobilní dům stát, nemusí být za každou cenu stavební parcela.
obýtný auto u pole

Jednoduché stěhování

Možná namítnete, že bydlet v mobilním domě není nic pro vás, ale skutečně se jedná o bydlení, které prakticky v ničem nevybočuje z průměru. Jediným rozdílem je pouze mobilita, což je ale samozřejmě plusem. Díky této vlastnosti se lze poměrně snadno přestěhovat takřka kdykoliv. Stačí pouze domek napojit na auta a převézt ho jinam. U větších verzí je to samozřejmě o něco složitější, jelikož je nutné zapojit speciální tahač. I tak se ale stále jedná o vcelku bezstarostné stěhování.
přívěs se zmrzlinou

Vhodné po celý rok

Není to tak dávno, kdy se mobilní domy hodily pouze k obývání pouze v teplejších měsících, jelikož se velice špatně vytápěly. Ty doby jsou však už dávno pryč a nejnovější typy jsou vhodné k celoročnímu bydlení. Může za to nejen modernizace systému vytápění, ale rovněž i nové izolační materiály, které jsou součástí prakticky všech mobilních domů dnešní generace. Díky tomu vytvořit v takovémto domku dostatečnou tepelnou pohodu je mnohem jednodušší, a hlavně levnější než v klasickém domě bez zateplení. Obavy, že se v mobilním domku budete celou zimu třást pod dekou jsou tedy liché. Navíc je zde jeden příjemný bonus v podobě snížených nákladů na vytápění. Můžete tak bydlet v teple a zároveň ještě ušetřit.