Rudá rtěnka je odjakživa symbolem ženství a sex-appealu. Ale i růžová či tělová rtěnka může působit svůdně. Pokud ovšem víte, jak ji správně nosit a nanášet. V opačném případě hrozí společenské faux pas a namísto kýženého sexy vzhledu jen úšklebky okolí. Jak tedy správně rty nalíčit a vypadat skvěle?
 lesk na rty
Výběr odstínu
Správný tón, to je oč tu běží. Možná jste doposud měla pocit, že vám například rudá rtěnka nesluší. Jde však o to, zvoli takový odstín, který vám bude sedět. Některé z nich mají totiž oranžový nebo třeba modrý podtón. Ten je potřeba přizpůsobit barvě své pleti. To samé ale samozřejmě platí i u dalších odstínů rtěnek. Vyzkoušejte jich více, nebo si nechte v drogerii či parfumerii při výběru poradit. 
 
Připravte rty
Aby výsledek působil skutečně dokonale, je dobré své rty na líčení připravit. Nejlépe k tomu poslouží peeling, například cukrový, kterým rty promasírujete, zbavíte je tak drobných šupinek a vyrovnáte jejich povrch. Následně můžete nanést ještě balzám, který zase dodá hydrataci a nemusíte se tak bát vysušování. Poté pokračujte konturovací tužkou. Volte buď transparentní, nebo takovou, která se svým tónem co nejvíce blíží odstínu rtěnky. Obtáhněte s její pomocí konturu rtů a následně je vyplňte. Jakmile se pak bude rtěnka postupně smývat, nebude rozdíl tolik patrný a viditelný.
 vlasy na rtech
Precizní nanesení
Rtěnku naneste podle toho, jakou variantu volíte. Jestliže jste sáhla po krémové, můžete nanést jednu vrstvu, následně rty obtisknout do kapesníčku a přidat druhou. Tekuté varianty však někdy vyžadují pouze jednu vrstvu, což může platit i u matných rtěnek, které zaschnou a vypadají v jediné vrstvě lépe. Jedna vrstva vám bude stačit také u jemných lesků či rtěnek s balzámem v jednom. Pokud nezvolíte dlouhodržící variantu, je však třeba počítat s úpravou po každém jídle a často i pití