Uspořit své peníze můžeme na běžných domácích úkonech, které si obstaráme sami či promyšleným nákupem, jak prozradíme v tomto článku. Na druhou stranu na všem šetřit nelze, jelikož se to jednoduše nevyplácí. Kdy je na místě šetřit?
mince a propisky

Běžné domácí úkony

  Co se týče činností v naší domácnosti, dobrou zkušenost přineslo lidem pravidlo „Budeš-li si vařit sám, ušetříš“. Nutno dodat, že stále platí. Obdobně tak se vyplatí učinit větší nákup v hypermarketu nežli v maloobchodním krámku. Je tu navíc i mnohem větší výběr akcí i na ty nejběžnější potraviny, produkty pro děti či výhody plynoucí z členství. Na nákup rozhodně nechoďte hladoví a vždy si udělejte seznam, kterého se budete držet a uvidíte, jak se to vyplatí.

Šetření spotřebičů

 Patříte k těm, co kupují pravidelně prostředek určený speciálně na rozpouštění usazenin kamence z vody v pračce nebo změkčování vody jako prevence. Existuje jednoduchý, účinný a také mnohem levnější trik. Současný trh nabízí dnes velmi efektivní a levné prášky na čistění myčky (nemusí se jednat nutně o značkové produkty), které stejně dobře pročistí nejen myčku, ale i Vaši pračku. Pravidelným čistěním prodlužujete zcela zásadně životnost těchto spotřebičů bez toho, že byste museli měsíčně vyhazovat stovky korun za speciální prostředky pro pračku.

Na čem se šetřit nevyplácí?

 Dnes se ještě spousta lidí bojí koupit sušičku a tráví hodiny nad žehlením. Odradí je zejména cena za již kvalitnější sušičku na trhu, která se pohybuje okolo 12. 000 Kč. Ovšem tyto spotřebiče opravdu fungují s tím, že nemusíte více jak většinu svého oblečení po vyndání žehlit a pokud nemusíte mít do práce košili, máte vyhráno úplně. Ušetřený čas tak můžete věnovat nejen svým dětem a rodině, zábavě či koníčkům, ale pohodlně přitom například vydělávat zase peníze. Počáteční investice se tak po pár použití zcela vyplatí. Rozhodně nemá být šetření v domácnosti mučení. Je tedy třeba rozvážit, kde to smysl má.
ručník v sušičce

Zapisujte své výdaje

 Pravidlo, o které by Vás požádal každý finanční poradce. Často si myslíme, že máme své výdaje pod kontrolou a teprve, když měsíční výdaje za nákupy, energie, naše koníčky aj. poctivě zapisujeme, jsme překvapeni, kde všude, a hlavně kolik peněz bychom mohli ještě ušetřit na těch výdajích, které nejsou nezbytné.
 Šetřit se tedy dá. S trochou vlastní disciplíny a plánováním dopředu lze měsíčně uspořit těžce vydělané peníze.