Relaxace, ticho, klid, příjemná vůně, horká voda – to vše vás čeká v luxusních wellness hotelech či lázních. Ale nic z toho není tak nedosažitelné, abyste si nemohli dopřát v pohodlí vlastní koupelny. Stačí trocha příprav, času a představivosti a odpočinkový večer nebo klidně celý víkend čeká jen na vás. Co budete potřebovat?
To hlavní, a zároveň to, co nám často schází, je čas. Udělejte si jej a to bez jakýchkoliv výmluv a výjimek. I kdyby se mělo jednat jen o jediný večer, musí být celý váš. Zapomeňte na to, že musíte zítra nakoupit, je třeba uklidit byt a určitě si nevyřizujte ani jeden pracovní e-mail. Vypněte hlavu a nejlépe i mobilní telefon a myslete na vše příjemné, nebo třeba na nic.
Relaxační koupel
Připraveni? Pak je čas začít s rozmazlováním. Napusťte si horkou vanu nebo si dopřejte dlouhou sprchu. V koupelně, ale třeba i po celém bytě zapalte svíčky, nalaďte svou oblíbenou hudbu a přidejte třeba i vonné oleje. Nachystejte si svůj oblíbený čaj nebo připravte vodu s mátou, meduňkou nebo ovocem.
Ve vaně či sprše pak pokračujte s wellness rituálem. Celému tělu dopřejte peeling, který vás zbaví odumřelých kožních buněk a zajistí lepší prokrvení organismu. Pokračujte sprchovým gelem, na závěr můžete přidat i tělový kondicionér. Svou pleť vyčistěte a naneste si pleťovou masku. Určitě jste si na ni už dlouho nenašla čas. Osušte se a odpočívejte, jak dlouho chcete. Nyní je na čase tělový krém, který rozetřete na celé tělo a nechte volně vstřebávat. Pokud máte čas a náladu, můžete pokračovat manikúrou či pedikúrou. Skvělou volbou bude třeba i chvilka s relaxační jógou.
Svíčky pro relaxaci
Ještě se vám nechce končit? Vezměte si do ruky knihu, nalijte skleničku vína nebo si pusťte oblíbený film. Tento večer můžete dělat to, co máte nejraději. A záleží jen a jen na vás, co to bude. Klidně si můžete dopřát jen dlouhý a pořádný spánek.