Přijdeme-li v obchodním domě do oddělení drogerie a kosmetiky a zastavíme se u stojanů s různými kosmetickými značkami, vždy je minimálně jedna polička věnována lakům na nehty. Značky se v některých barvách shodují, v některých liší a v cenách často hodně rozcházejí. Již mladé dívky na základní škole touží mít namalované nehty, kolikrát si je malují již ve školce dětskými laky nebo si berou ty maminčiny.
osm laků.jpg
Zkrášlování
se je ženám jaksi vlastní a péče o nehty na rukou i nohou k tomu patří.
Nehty na rukou jsou určitě jednou z prvních věcí, které si u člověka, se kterým se setkáme, všimneme. Je proto třeba, mít je upravené. A každý je má upravené jinak. U mužů se počítá s krátkými, oblými, zabroušenými nehty, pouze například u muzikantů se přivírají oči nad delšími nehty, když potřebují hrát třeba na kytaru.
červené nehty a lístky.jpg
Mohou je mít také vyleštěné speciálními pilníčky. U žen se úprava již velmi liší, záleží na jejich koníčcích, práci a zvycích. Některé dávají přednost krátkým, zabroušeným nehtům, aby jim v ničem nevadily, a použijí na ně maximálně občas bezbarvý lak. Na druhé straně stojí ženy s dlouhými pařáty, které si jen zřídka stříhají a mají je nalakované pestrými barvami a vybroušené třeba do špičky. A mezitím je celá paleta možností, jaké délky, tvaru a barvy nehty nosit.
nail design.jpg
Ve výběru laků hraje trochu roli móda, naše nálada, roční období a příležitost nebo výběr oblečení, pro kterou si nehty malujeme. Kdo navštěvuje profesionální manikérku a nechává si dělat nehty gelové, počítá s tím, že mu i několik týdnů vydrží neporušené. Musí pak ale přizpůsobit jejich barvě i oblečení, které nosí. Některé kombinace, které české ženy dají dohromady, jsou totiž opravdu stěží uvěřitelné. Vrcholem jsou pak různé třpytky, obrázky a ornamenty, které si nechávají na lak ještě dávat. To přenechejme dětem.