Přelom roku může být pro někoho důvodem k velké oslavě. Nechat starý rok a minulost za sebou a oslavit nový začátek. Tradičními způsoby, jak v tomto období trávit čas, jsou různé oslavy, párty a tomu podobné akce. Avšak do restaurací se většinou bez rezervace vůbec nedostanete. Proto je dobré si takovou oslavu naplánovat dostatečně dopředu.

městský ohňostroj

Silvestrovskou párty je ale možné pojmout i jiným způsobem. Můžete si ji udělat v pohodlí domova, přichystat občerstvení a pozvat přátele na příjemné posezení. Tato varianta je spíše pro ty jedince, kteří nevyhledávají davy lidí, tlačenice a bujaré veselí, ale chtějí strávit příjemné chvíle s těmi nejbližšími. Do programu určitě zařaďte společenské hry, u kterých se rozhodně společně pobavíte.
silvestrovské občerstvení

Pokud chcete silvestr pojmout méně tradičním způsobem, a máte spíše dobrodružnější povahu, vyrazte do zahraničí, do evropských metropolí, kde se můžete zapojit do bujarého veselí na náměstích a podobných vyhlášených místech. Připravte se ale na velké množství lidí. Cestovní kanceláře pořádají v tomto období tematické zájezdy a je možné je využít i na poslední chvíli. Jedinou nevýhodou je zdlouhavá cesta autobusem. V případě letenek, je cesta určitě pohodlnější a rychlejší, ale především v silvestrovských termínech také poměrně dražší.

Některé cestovní kanceláře pořádají zájezdy tzv. „na otočku“. To znamená, že zájezd je bez noclehu a jde především o zážitek a strávené chvíle jinde. Nejatraktivnější jsou samozřejmě evropské metropole jako je Paříž, Řím, Londýn nebo Amsterdam.
novoroční přípitek

Dalším možným způsobem, jak strávit silvestra je vyrazit na hory. Pronájem chaty je v tomto období velice oblíbenou a vyhledávanou alternativou a některé chaty mohou být zamluveny už dlouho dopředu. V tomto případě se tedy doporučuje naplánovat pobyt s dostatečným předstihem. Alternativou pobytu na horách je také dražší varianta hotelového pokoje. Při pobytu na horách máte možnost přivítat nový rok třeba rovnou na lyžích na sjezdovce nebo ve vířivce ve wellness hotelu.

Způsobů, jak přivítat Nový rok je mnoho a stačí si jen vybrat, který se Vám bude nejvíce zamlouvat.