Celoročně obyvatelné mobilheimy skladem top-mobilnidomy.cz, plně zateplené, vytápěné a s nízkými náklady na jejich provoz, umožňují úsporu financí do takové míry, že můžete uvažovat i o jiném zaměstnání, kde výše výdělku není až tak rozhodující. Tyto objekty nevyžadují žádnou zvláštní údržbu a další investice, a tak je skutečně reálné vystačit tu s příjmem i pod úrovní minimální mzdy. Tím se vám mohou snížit i nároky na pracovní dobu, můžete pracovat na půl úvazku nebo z domova, což sníží stres, a tím pádem jeden z nejhorších faktorů, který způsobuje civilizační choroby. Díky snížení stresu se vám může nejen zkvalitnit život, ale i významně prodloužit.

srdce v živém plotě

Vlastní zahrada – na vlastním pozemku můžete pěstovat zeleninu ve skleníku, v pařeništi či volně na záhonu, mít vysázené ovocné stromy a být tím pádem také zčásti nezávislí na zdravých potravinách. Když k tomu přidáte omezení masa a jeho náhradu luštěninami, celozrnné obiloviny namísto pečiva z bílé mouky a namísto cukru ovocné šťávy a sušené ovoce s oříšky, bude to další krok k prodloužení a zlepšení života. A třeba se zcela obejdete bez lékařského ošetření.

kopretiny na zahradě

Ticho a klid – jste-li obklopeni hlukem, ten vám nesmírně škodí, dokonce mnohem víc, než znečištěné ovzduší. Hluk je jeden z nejhorších stresových faktorů a snažte se mu bránit, jak to jen jde. Na vlastním pozemku v rekreační lokalitě a v mobilní dřevostavbě to půjde snadno mnohem snáze, než v městském sídlišti.

Žádný smog – smogová zátěž také nevěstí nic dobrého a přispívá k tomu jednak průmyslová výroba a pak zejména automobilový provoz. Ten se za posledních třicet let zněkolikanásobil, a lidé si neuvědomují, že se tím zvýšila i zátěž organismu. Více aut na silnici v reálném provozu také zvyšuje stresovou zátěž a lidé, žijící na venkově, jsou na tom pořád lépe, než ti z měst, nebo lidé, žijící v blízkosti frekventovaných silnic a dálnic.