Sociální pomoc je velmi důležitá v každém moderním státě. Někdo má bohužel nižší příjmy, a životní situace mu nedovoluje je zvýšit. To občany nutí žádat stát o sociální pomoc. Moderní státy mají zpravidla různé typy sociální pomoci svým občanům. Jde o různé příspěvky a dávky, které mají nastává pravidla pro jejich získání. Takovou pomoc lze získat nejen u nás, ale i v Německu. I zde mají obdobu našich přídavků na děti – jde o tzv. kindergeld.

bankovky eura

Zda na něj máte nárok zjistíte z mého webu, kde přehledně přináším různé životní situace, díky kterým na něj má rodina nárok. Nejčastějším důvodem k jeho získání je fakt, že některý z rodičů nezaopatřeného dítěte pracuje v Německu. Trvalý pobyt zde není nutný, zaměstnanec může za prací klidně denně dojíždět, ale rozhodující je, že zde platíte daně. Důležitou podmínkou je, abyste žili v jedné domácnosti i s dítětem.

Kdy máte nárok?
Existuje celá řada životních situací, kdy na tento příspěvek máte nárok. Stěžejní je odvod daní v Německu. Jde i o to, že zde máte například firmu, případně nemovitost, kterou pronajímáte, a daně putují opět do německé státní pokladny. To nejsou zdaleka všechny situace, kdy mají české rodiny nárok na čerpání tohoto příspěvku z Německa. Pokud jej chcete pobírat, ale nevíte jak na to, stačí se mi ozvat, a všechno může vyřídit spolu. Žádostmi o čerpání Kindergeldu se zabývám již dlouho, a pomohla jsem je získat mnoha rodinám. Jde o to mít dobrou němčinu, abyste se s úřady domluvili, což je u mnoha lidí problém.

vyplňování formuláře

Žádost podám za vás
Chcete si požádat o příspěvek? Pokud je pro vás problém komunikace s německými úřady, spojte se se mnou, žádost vyplním za vás na základě údajů, které mi poskytnete. Přeložím pro vás komunikaci s úřady, abyste věděli, co po vás budou vyžadovat, do jaké lhůty, a vy tak o příspěvek nepřijdete.