Mnoho z nás už mělo to předsevzetí, že začne cvičit. Ale bohužel tím také u mnohých cvičební nadšení skončilo. Chybí dostatek času, nechce se Vám tahat těžká taška s cvičebním úborem a v neposlední řadě Vás cena za členství ve fitku srazila na kolena. Co tedy s tím? Na scénu přichází čím dál více oblíbené online cvičení doma. Velkou výhodou je, že cvičíte u sebe doma v obýváku, vždy když máte čas. Takové zdokonalování těla probíhá pomocí různých online aplikací nebo videí na youtube. Ke cvičení nejen používáte vlastní váhu, ale také například švihadlo, činky nebo pet láhve. A cvičení se může stát pro Vás velkou zábavou.
 držení nohou

Cvičení doma – jeho výhody

 
Někdy k tomu, aby člověk začal cvičit chybí motivace. I ta je velmi důležitá. Po prvních výsledcích, které Vám cvičení doma přinese se stane Vaší vášní. A vy poté budete už jen sbírat komplimenty od Vašeho okolí.

  • Díky cvičení doma nemusíte sledovat kdy je fitness otevřeno a cvičit můžete během dne kdykoliv
  • Velkou výhodou a hlavně motivací může být i ušetření nákladů za vstupné a pernametky. Za takto ušetřené peníze si můžete udělat radost i v jiné podobě.
  • Pokud jste stydlivý tvor cvičení doma je pro Vás jako stvořené. Nikdo se na Vás nebude koukat a vy se v klidu můžete věnovat formování postavy.
  • Pokud chcete cvičit, ale jako naschvál máte fitness studio přes půl města cvičení doma je pro Vás bonus. Nemusíte nikde dojíždět.
  • A v neposlední řadě máte sprchu jen pro sebe.

 vedení váhy

Správná strava – půl úspěchu

 
Aby úspěch ve formování Vaší postavy byl 100% měli jste klást důraz i na správnou stravu. Základem je jíst pravidelně a v menších porcích. Ideálně co 3 hodiny, aby se Vám zrychlil metabolismus. Pravidelně byste měli i přijímat tekutiny.  Dle odborníků byste měli vypít půl litru vody na každých 10 kg své váhy. Zhubnete a budete vypadat svěže.  Do svého jídelníčku určitě zařaďte více vlákniny. Najdete ji hlavně v zelenině, ovoci a celozrnném pečivu. Díky vláknině se budete cítit déle sytí. Ke své vysněné postavě se dostanete, pokud omezíte příjem cukru a budete konzumovat přiměřené množství tuku. Tuky prospěšné pro Váš organismus jsou obsažené například v sezamových semínkách, olivovým oleji anebo také avokádu.