To, že kojení je pro dítě ta nejlepší forma potravy a ze zdravotního hlediska největší imunita, ví i žena, která dítě nemá. Mluví se o něm totiž tolik, že i ženy, které děti zatím nemají, mají k dispozici nespočet důležitých informací o tom, jak hodnotné je pro dítě něco tak obyčejného (a přitom neobyčejného), jako je mateřské mléko.
kojení novorozence.jpg

Šetřím, protože kojím

Neméně podstatnou složkou je to, že pokud matka kojí, výrazně ulevuje finanční situaci v rodině. Příchod dítěte totiž představuje pořízení (a utrácení) velkého množství věcí, které jsou finančně náročné. Když zdůrazníme fakt, že žena v době mateřské/rodičovské dovolené pobírá podstatně nižší finanční částku než ve svém zaměstnání, je každá možná úleva od zbytečného rozhazování peněz přínosná.
Maminky, které kupují umělé mléko, by o tom mohly vyprávět.

Neomezovat se a nehlídat – jestli je ho dost

Pokud dítě potřebuje jídlo, maminka ho musí nakrmit. Díky kojení máte však neomezenou zásobu mléko pořád sebou, takže se nemusíte bát toho, že byste si nemohla vyjít na nějakou delší procházku nebo výlet mimo domov. Nakojit vaše miminko můžete kdekoliv vás napadne a vždy, když si o to řekne.
A ono čerstvé a teplé mléko rádo uvítá – a hlavně vaše.
kojenec u krmení.jpg

V případě, že kojit nemůžete

Kojení není žádné poslání, které matka musí splnit, ale spíše dar, kterého je potřeba si vážit.Bohužel se najdou i případy, kdy maminka kojit nemůže, ale díky Bohu i alternativy, které vám můžou poskytnout náhradu. Pro mateřské mléko si můžete zajít i do mléčné banky, která se specializuje na jeho odběr od žen, které ho mají dostatek. Tato varianta se vám nemusí vůbec protivit, protože nic – opravdu nic cennějšího, než je toto mléko svému dítěti poskytnout nemůžete. Zvažte tedy možnost, jestli by alespoň v prvních měsících života vašeho miminka nebylo dobré, kdybyste mu dala tu nejlepší možnou výživu i za cenu, že nebude pocházet od vás.