Jen málokterá žena je spokojena se svými vlasy, buď nám připadají jemné a splihlé, málo vlnité a rychle se mastící nebo naopak suché a lámavé. Pokud chcete mít vlasy podle svých představ, musíte jim poskytnout speciální a cílenou péči. Na co byste se v péči měli zaměřit u jednotlivých druhů obtíží, se dočtete níže.
blondýna na slunci
1.       Mastné vlasy
Jedním z hlavních důvodů, proč se nám vlasy rychle mastí je bohužel dědičnost. A to zejména v případě, že máte tento problém s vlasy celé roky. Pokud se Vám vlasy mastí více jen občas, může být na vině stres či hormonální změny. Každopádně pokud máte vlasy mastné tzv. od přírody, můžete jejich stav ještě více zhoršovat špatnými stravovacími návyky, nadměrným stresem či častým kontaktem s rukou. Také máte zvyk každou chvíli si načechrávat vlasy u kořínků? Pokud si vlasy myjete každý den, zvolte jemný šampon s nižším pH. Pokud si myjete obden nebo po třech dnech, musíte si je umýt šamponem dvakrát, abyste z pokožky dostali veškeré nečistoty. Vyvarujte se přílišnému drhnutí hlavy, naopak postupujte jemně, ať co nejméně dráždíte mazové žlázy. Občas na vlasy aplikujte jílovou masku, která odstraní přebytečný maz z vlasů. Volte spíše vzdušné účesy.
natočené vlasy
2.       Suché vlasy
Příčiny suchých vlasů můžeme opět hledat v genetice, suché pokožce hlavy či v nevhodné péči o vlasy. Barvení vlasů a častý bohatý styling vlasy vysušuje. Takovéto vlasy jsou nepoddajné, bez lesku, cuchají se a mají roztřepené konečky. Vyřešte tyto problémy za pomocí přípravků, které obsahují pečující látky, které vlasy zregenerují a navrátí jim hladkost a lesk. Suché vlasy určitě nemyjte každý den! Používejte hydratační masky a kúry.
žena s fénem
3.       Jemné vlasy
Často máme dojem, že když jsou vlasy jemné, že je jich i málo. To ovšem není pravda! Jsou jen tenčí a slabší a obtížněji se upravují. Jemné vlasy nesmíte přetěžovat nadměrnou „péčí.“ Produkty, kterými vlasy ošetříte, by měly mít lehké složení bez alkoholu. Používejte šampony pro zvětšení objemu a kondicionér nikdy nevtírejte ke kořínkům vlasů. Rychleji se Vám pak budou mastit a vlasy budou plihnout. Další přípravky pro styling vlasů nanášejte jen v omezeném množství a nikdy ke kořínkům. Těmto vlasům svědčí krátké tupé sestřihy, aby vlasy nebyly příliš těžké a dokázaly si zachovat svůj objem.