Kůže na krku i dekoltu je velmi jemná. Pokožka, která disponuje mnohem menším množstvím mazových žláz, tudíž díky vysoušení má dispozice k předčasnému stárnutí a výskytu vrásek. Dekolt bývá též označován coby prodlouženou částí obličeje. Nutno zmínit, že zde je opravdu nejdůležitější prevence. Nepomůže lifting ani jiný kosmeticky – chirurgický zásah.
 obsluha s pivem
Tak jako je pro ženy samozřejmostí náležitá péče o svou pleť, je stejně tak importantní starost a adekvátní ošetření pokožky krku i dekoltu. Dekolt prozradí váš skutečný věk, o to více v případě, že tuto část budete zanedbávat. A kdo by nechtěl mít krásný dekolt, který nejen v létě, můžete hrdě ukázat a nosit tak sexy výstřihy. Zajisté dodá každé ženě na sebevědomí.
 
Jak pečovat o dekolt a krk?
 

  1. Vnitřní péče – prioritní je hydratace, která poskytne pokožce pružnost, dosáhnete tohoto efektu dodržováním pitného režimu, ideální je pití neperlivé vody, konzumace neslazených nápojů, taktéž zelený, bílý i bylinkový čaj je vhodný. A samozřejmostí je zdravá strava, která by měla být bohatá na antioxidanty, vitamíny i minerální látky.

 pletený cop

  1. Vnější péče – zde je prvořadá pravidelná péče prostřednictvím pečující kosmetiky, nejedná se jen o použití krému na krk a dekolt, chce to mnohem více, tj. každý večer odličovacím přípravkem očistit nejen pleť, ale rovněž krk i dekolt, kde jsou za den usazeny nečistoty, prach, zbytky po parfému apod. Velmi efektivní a podstatná je masáž a to nejlépe studenou vodou. Součástí pravidelné péče je i peeling. Na dekolt používejte zásadně pleťový peeling! Peeling odstraní odumřelé buňky a náležitě pokožku promasíruje. Pro každodenní použití je vhodné pleťové sérum, které je třeba však aplikovat správně, tj. směrem na horu a poté napříč do stran. Sérum má blahodárný efekt na pokožku.

 

  1. Ochrana před sluncem – a to nejen v případě, když trávíte čas u vody, nebo se venku opalujete, je důležité mazat adekvátním krémem s ochranným UV filtrem dekolt a chránit tak pokožku před škodlivými vlivy, takto je třeba pokožku řádně ošetřit i při cestě do práce, nebo když půjdete na nákup apod., tot platí zejména v letních měsících, kdy je dekolt odhalován častěji než v jiném ročním období.

 
 
A nezapomeňte chodit s hlavou vzpříma.