Moderní doba je taková, že se na založení rodiny hledí až po tom, co si žena vybuduje kariéru a má v životě určitou finanční stabilitu a zázemí. Rovněž se i hledí na fakt, že si ženy chtějí užívat svobodu se vším, co k ní patří a vztahy berou v některých případech – poněkud volně a nezávazně.
Najdou se však i ženy, které se k počátku dospělosti dostaly teprve nedávno a i přes tuto skutečnost se brzy stanou mámy, které budou vychovávat dítě, i když z něho právě samy vyrostly.
nohy od písku

Většinou neplánovaná situace

Těhotenství v příliš brzkém věku, by se dalo pokládat rozhodně za to neplánované. Mnoho mladých žen se v této situaci ocitne díky nerozvážnosti, nedostatečné ochraně nebo malým zkušenostem, v oblasti sexuálního prožitku a vztahem s jejich partnerem. Většina z nich je však odhodlaná dítě si nechat a poprat se s nástrahami dospívání – i s miminkem po jejich boku.
Je zodpovědné a dospělé, nechat si dítě, které jste neplánovaly i v případě, že to nebudete mít právě jednoduché. Jednou jste se už v takové situaci ocitly a bylo by nerozvážné, unáhlit se ke kroku, který byste do budoucna mohly litovat.
novorozeně mezi rodiči

Touha po děťátku už v mládí

Jsou i ženy, které mají do jejich budoucna jasný cíl – mít miminko v okamžiku, jak dostudují. Touha po něm je sice velká, ale pouze ta nestačí. Důležité je mít po svém boku životního partnera, se kterým rodinu nejen plánujete, ale i budete vychovávat a setrváte spolu jako pár, který společně zvládne i stres a nátlak, který rodičovství přináší.
Dalším podstatným bodem je – mít finanční zázemí. Alespoň jeden z vás, by měl mít stálou práci a snahu, udržet si ji co nejdelší dobu, obzvláště v případě, že plánujete založení rodiny už takhle brzy.
Mnoho mladých lidí vstupuje role rodičů po hlavě a nemyslí na to, co všechno nová etapa v jejich životě změní a přinese.
Málokdo dovede ustát napjaté situace, ukončení jejich svobodného života a vlnu zodpovědnosti, kterou musí do rodiny přinést. S unáhleným rozhodnutím – pořídit si miminko, přichází i mnoho rozchodů a taktéž i rodin, které nejsou úplné a dítě v nich vyrůstá pouze s jedním rodičem. A to přece pro své dítě nechce žádný rodič, aby bylo odkázáno pouze na jednoho z nich, který je na všechno sám.